Tomurcuk 17

Tomurcuk 17

TANIM:

% 17 ham protein, 2500-2550 kcal metabolik enerji içeren, süt verimi orta düzeyde olan süt ineklerinin besin madde gereksinimlerini karşılamak amacıyla hazırlanmış, ekonomik bir süt yemidir.

ÖZELLİKLERİ:

• AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ, besin maddelerince dengelenmiş bir yemdir.
• Ekonomiktir ve siz yetiştiricilerin daha fazla kazanmasını sağlar.
• Toz, granül ve pelet formlarda üretilmektedir. Beslenme dengesi bozulmuş hayvanlar için ihtiyaç düzeyinde dengeli protein ve enerji sağlar.Korunmuş bypass protein içerir.

FAYDALARI:

AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ, ineklerin besin madde gereksinimlerini karşılar. Periyodik olarak kullanıldığında süt verimini artırıcı özellik taşır. Ekonomik bir yem olduğu için, karlı bir hayvancılık sağlar.Özellikle beslenmeye bağlı kızgınlık ve kısırlık sorunlarında enerji dengesi sağladığı için kullanımı uygundur.Lezzetli ve açıçı özelliğe sahiptir.
KULLANIM ÖZELLİKLERİ:

AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ, genelde süt verimi orta düzeyde olan yerli ırk ineklerin beslenmesinde kullanılır. Kaba yemin çok kaliteli olduğu durumlarda (mısır silajı, kuru ot) süt sağım döneminin son aylarında, kültür ırkı hayvanlarda da kullanılabilir. İyi kaliteli kaba yem (mısır silajı, kuru ot) azlığında samanla da kullanılabilir.

AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ, en az 2 öğünde verilmelidir.

AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ,ne yeni başlanıldığı dönemlerde, hayvanlar bu yeme bir haftada yavaş yavaş alıştırılmalıdır. Bu ürüne ilaveten hayvanlara buğday, arpa verilmemelidir.

AKYEM TOMURCUK 17 SÜT YEMİ, serin, kuru yerde ve tahta ızgaralar üzerinde 5 sırayı geçmeyecek şekilde dizilerek, muhafaza edilmelidir.

line
footer
İçerik Akşehir Grup | ZTA