Demet 19

Demet 19

TANIM :

% 19 ham protein, 2600-2650 kcal metabolik enerji içeren bu ürün, yüksek verimli süt ineklerine, süt sağım dönemlerinin ilk aylarında önerilen ve rahatlıkla kullanabileceğimiz, protein ve enerjice zengin mükemmel bir süt yemidir.

ÖZELLİKLERİ:

Enerji ve proteince zengin olduğu için, ilave bir yem vermeniz gerekmez. Toz, granül ve pelet formlarda üretilmektedir. Korunmuş yağ ve yüksek protein içerir. Maksimum süt verimini sağlayacak vitamin ve minerallerce dengelenmiştir. By-pass protein oranının yüksek olması, bu ürünü tercih edilir hale getirmektedir.

FAYDALARI:

Yüksek verimli süt ineklerinde beslenmeye bağlı olan, üreme problemlerini azaltır. Gebe kalma oranını artırır. Sütün kalitesinde, özellikle proteinde ve kuru maddesinde artış sağlar. Sağım dönemindeki toplam süt verimini artırarak, karlı bir hayvancılık sağlar.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ:
AKYEM DEMET 19 YEMİ’ne yeni başlanıyorsa, 7 gün içerisinde yavaş yavaş artırılarak verilmelidir. AKYEM DEMET 19 YEMİ özellikle kültür ırkı yüksek süt verimli ineklerde buzağalamayı tatbiken süt sığırlarında 120. günkü dönemine kadar kullanılması tavsiye edilmektedir.

line
footer
İçerik Akşehir Grup | ZTA