15 Protein Düve Yemi

15 Protein Düve Yemi

TANIM

%15 ham protein, 2500 kcal metabolik enerji içerir. Düvelerin ilk doğumlarından sonra ilerleyen süt verme dönemlerinde daha fazla süt almak isteyen yetiştiriciler için hazırlanan mükemmel bir üründür. Bu yem gelişmekte olan düvelerin büyümelerini hızlandırır ve böylelikle yetiştiricilere zaman kazandırır.

ÖZELLİKLERİ

Dengeli protein ve yüksek enerjiye sahiptir. Vitamin ve minerallerce dengelenmiştir. Toz, granül ve pelet formlarda üretilmektedir.

FAYDALARI

Akyem Düve Yemi, 8 aylıktan başlayan ve 24 aylığa kadar devam eden dönemlerde maksimum büyüme sağlar. Ortalama 200 kg canlı ağırlıkla başlayıp 500 kg canlı ağırlıkla sonlanan dengeli büyüme dönemlerinde (günlük ortalama 600 gr canlı ağırlık artışı) bu yemin yedirilmesi, meme gelişimi ve yaklaşan gebelik için yararlı bir uygulamadır. Doğum sırasında ve sonrasında görülebilecek metabolik rahatsızlıkları en aza indirir.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Akyem Düve Yeminin dışında fazladan yedirilecek olan tahıl kırmaları düve gelişimini hızlandırıcı gibi görünse de aşırı yağlanmaya sebep olacağından tercih edilmemelidir. Bu uygulama vücut gelişiminde bir artış gibi görünse de, asıl olan meme dokusunun gelişimini gölgelemektedir. Bu durum yaklaşan sağım dönemi performansının yeterli düzeyde olmamasına neden olur.

line
footer
İçerik Akşehir Grup | ZTA