Çiçek 18

Çiçek 18

TANIM :

%18 ham protein, 2550-2600 kcal metabolik enerji içeren orta ve yüksek verimli süt sığırlarında, bütün sağım dönemince rahatlıkla kullanabileceğiniz, süt verimini artıran, lezzetli ve kaliteli bir süt yemidir.

ÖZELLİKLERİ:

Besin maddelerince dengelenmiş bir üründür. Toz, granül ve pelet formlarında üretilmektedir. Proteince zengin, lezzetli ve sindirilebilirliği yüksek hammaddelerden yapılmıştır.
FAYDALARI:

Süt ineklerinin besin madde ihtiyaçlarını karşılayarak, süt verimini artırır. Döl verimini artırarak siz yetiştiriciler için karlı bir hayvancılık sağlar. Sütün kalitesinde, özellikle proteinde ve kuru maddesinde artış sağlar.Her yıl sağlıklı bir buzağı ve doğum döneminde yüksek süt verimi sağlar.Doğum sonrası ortaya çıkan yıpranma ve kayıpları hızla telafi eder.Hayvanların vücut kondisyonunu korur.Tüm besin maddelerince dengenlenmiş bir yemdir.Tampon ilavelidir, böylelikle işkembedeki gaz oluşumunu önler.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ:
AKYEM ÇİÇEK 18 YEMİ’nin, süt sığırlarında sağım dönemlerinin ilk (0-120 gün) ve çoğunlukla da ikinci döneminde (100- 205 gün) kullanılması tavsiye edilmektedir.
AKYEM ÇİÇEK 18 YEMİ, sağım döneminin sonlarında da hayvanlara verilebilir.
AKYEM ÇİÇEK 18 SÜT YEMİ’ne ilaveten, hayvanlara kesinlikle ek tahıl kırması (arpa,buğday) verilmemelidir. Bu durum hayvan sağlığını tehdit ettiği gibi, verim üzerinde de ilave bir katkısı yoktur.

line
footer
İçerik Akşehir Grup | ZTA