Buzağı Büyütme Yemi

Buzağı Büyütme Yemi

TANIM:

Buzağıların, buzağı başlangıç yeminden sonra ihtiyaç duydukları protein, enerji, vitamin ve mineralleri içeren bir üründür.

ÖZELLİKLERİ:

AKYEM BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ, enerji, protein, vitamin ve mineraller yönünden dengeli bir üründür. Lezzetli ve iştah açıcıdır.Toz Palet formda üretilmektedir.

FAYDALARI:

AKYEM BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ, Buzağıların gereksinim duyduğu tüm besin madde ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Sindirilebilirliği yüksek yem hammaddelerinden özenle seçilerek hazırlanmıştır. İçerisindeki üstün kaliteli hammaddeler sayesinde hayvanların ishal olmasını önler. Buzağıların yaşama gücünü arttırır. Besi dönemi öncesinde erkek buzağıların iyi bir iskelet yapısına sahip olmalarını sağlar

KULLANIM ÖZELLİKLERİ:

akyem BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ işkembe kapasitesinin henüz tam gelişmediği göz önünde bulundurulduğunda 3 aylıktan 5aylığa kadar olan dönemdeki buzağılara yedirilmelidir. Yaz aylarında serbest seçenek olarak, taze çayır otuna ilaveten günlük 1,5-2,5 kg AKYEM BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ (buzağıların canlı ağırlıklarına göre) buzağılara verilmelidir. Kış aylarında ise serbest seçenek olarak kaliteli kuru yonca otu veya silajla birlikte günlük 1,5 – 2,5 kg AKYEM BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ hayvanlara yedirilebilir. Buzağılara büyüme döneminde kaba yem olarak kesinlikle saman verilmemelidir. Ayrıca AKYEM BUZAĞI BÜYÜTME YEMİ’ne ilaveten ek tahıl kırması verilmemelidir.Bu durum özellikle dişi buzağılarda yağlanmaya sebep olup üreme problemlerine ve ileriki dönemde meme dokusunun tam gelişememesine sebep olur.

line
footer
İçerik Akşehir Grup | ZTA